Chat Sohbet Sitesi

Bir ara çok popüler olmuştu, her cadde başına bir İnternet sitesi açılıyor ve her geçen günde bu artarak devam ediyordu. Son yıllarda sanki bu işte bir kazanç varmış gibi her gün onlarca canım sohbet odaları açılıyor ve önü alınamaz bir şekilde artarak devam ediyor. Sohbet siteleri zaten zor günler yaşıyor, her gün kapanan ve bu sektöre de batan onlarca Sohbet Sitesi varken neden bir yandan da açılıyor anlamak çok zor.

 

Evet, doksan beş yıllarda iyiydi, o tarihlerde şimdiki popüler siteler yoktu ve eğlenceli bir ortam ve hatta kazanç da sağlanabiliyordu. Özellikle yüksek onlinesi olan ve bu konuda lider olan ; Sohbet mekanlarında ki adminler küçük bir para karşılığı yazılı bir Çet Sohbet Sitesi açıp bu sektöre adım atıyorlar. Web konusunda deneyimi, seo konusunda bilgisi yoksa kısa bir uğraştan sonra kapatıyor ya da eski sunucusuna link vererek orda devam etmeye başlıyolar. Tabi ki bunu yapamayanlarda var niye mi? Yeni açtığı sunucuya eski bulunduğu siteden user ayartanlarda var. Onların durumu daha da vahim tabi, bir de durduk yere eski dostları ile tatsız olaylar yaşayabiliyor.

 

Bu ve bunlara benzer örnekler her gün yaşanıyor desem sanırım abartı da olmaz. Elbette ki başarılı olanlar da var ancak, bu pay çok küçük yok sayılacak kadar az olarak arşivlerde yerini alıyor. Bu sektörde de artık para çok ciddi anlamda hedef için gerekiyor. Çünkü, yukarıda da belirttiğim gibi web ve seo bilgisi olmayan bir site sahibinin tek seçeneği kalıyor, reklam vermek. Üstelik rekabeti çok yüksek olan bu kelimelerde reklam ücreti de diğerlerine göre oldukça yüksek. Yani parası çok olan birisi reklam vererek de ziyaretçiyi sitesine çekebilir.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: ,